B2B Projelerine Hazırlığınızı İyi Yapın Technoface Mobil Yazılım Çözümleri

b2b-2

Düşünün ki bir toplantıdasınız ve biri anlamını bilmediğiniz bir kelime kullandı bu kelimenin manasını öğrenmeniz cep telefonunuzdan bir kaç saniyenizi alacaktır. Ya da arkadaşınız dün akşamki maçın nasıl geçtiğini sordu videosunu bulup izlemeniz çok basit hemen Google’a bakar ve saniyeler içinde bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Hatta artık cep telefonumuza bile sesli olarak bunları sormaya başladık.

Bu arama yöntemi işimizle ilgili yazılım çözümleri araştırırken de kullanılabilir. Ancak cevabı bulmak bu kadar kolay olmayacaktır. Google’da “B2B yazılımları” nı arattığınızda önünüze bir çok firma ve yazılım çıkar. Bir çok sayfa içeriği okumak zorunda kalırsınız ancak ihtiyacınız olan yazılımı ya da firmayı bulmak çok kolay değildir. Çünkü her firmanın işleyişi, süreçleri ve yazılımda istediği modüller farklıdır.

Evet istediğiniz B2B sitesi ve önünüzde onlarca B2B paketi var ancak sizin ihtiyacınıza, hangisinin çözüm olacağını anlamak için uzun çalışma ve toplantılar yapmaya hazır olmanız gerekir.

Genelde firmalarla yaptığımız ilk toplantılarda aşağıdaki eksiklikleri görüyoruz;

  • İyi hazırlanmamış dokümanlar
  • Projenin ilk fazında kapsamlı bir sitenin istenmesi
  • Projeye değil yazılıma odaklanma
  • Proje geliştirme konusunda bilgisi olmayan IT personeli
  • Yetersiz bütçe
  • ERP entegrasyon hazırlıklarının yapılmamış ya da planlanmamış olması

Yukarıda saydıklarımız bie B2B projesi için hayati önem taşıyan maddelerdir. Projeye başlamadan önce bu maddelerin hazır olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında bir B2B projesinin başarılı olması için daha önceden yazdığımız  B2B Projelerinde Ençok Karşılaştığımız Hatalar makalemize bir göz atabilirsiniz.