Mobil Uygulamanız Hazır, Peki ya Notifikasyon Yazılımınız? Technoface Mobil Yazılım Çözümleri

notifiationServices

Markaların tüketicileriyle iletişimlerini arttırmaları için iyi bir mobil uygulama geliştirmeleri işin bir bölümüdür. Diğer bölümü ise uygulamayı yükleyen tüketicileriyle etkileşimi arttırmaktır. Markaların tüketicileriyle kurdukları iletişimi anlamlı notifikasyonlar (bildirimler) ve içeriklerle geliştirmeleri, uygulamalarındaki hedeflere ulaşmaları için kritiktir.

Notifikasyonlar hedefe yönelik ve kullanıcıya fayda sağlayan içeriklerse mobil uygulamaların kullanımında kayda değer kullanım artışları görülür. İstatistiklere bakıldığında iyi planlanmış ve stratejiye uygun bildirimler  etkileşimi %300 arttırıyor.

Markanın mobil stratejisinde kritik bir role sahip olan notifikasyon gönderiminin mobil uygulamalarda ayrıca ele alınması ve markaya özel notifikasyon modülü geliştirilmesi önemlidir.

İyi bir mobil uygulama notifikasyon modülü; lokasyon, platform ve kullanıcının seçtiği ayarlara göre özel bildirimler gönderebilmelidir. Biz buna MRM (Mobile Relationship Management) diyoruz. MRM in olmazsa olmaz bazı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Periyodik genel kullanıcı notifikasyonları. Uygulama yüklenmesini takip eden günlerde periyodik olarak atılan bildirimler.
  • Lokasyon bazlı bildirim
  • Kullanıcı ve lokasyon bazlı bildirim
  • Diğer analitik araçları ile entegrasyon
  • Detaylı raporlama, önceki bildirimlerin başarı ya da başarısızlıklarının detaylı görülebilmesi, sonraki bildirim ve mobil uygulamadaki kampanyaların da buna göre oluşturulmasını sağlayacaktır.
  • Kullanıcı segmentasyonlarına göre bildirim
  • Hedeflere göre notifikasyon başarıları (Örneğin, bir sadakat kart mobil uygulamanız var ve tüketicilerinize “xxx ürünü kartınıza eklerseniz %20 indirim kazanırsınız” notifikasyonu gönderdiniz. Uygulama üzerinden bunu yapan kullanıcıları kayıt altına zaten alıyorsunuz. Bildirim sonrasında tüketicilerin ne kadarının o ürünü kartına eklediğine de bakmalı ve bildirimin faydasını hesaplamalısınız. )
  • Kupon, indirim,kredi kartı sistemleri ile entegrasyon