MOBİL UYGULAMANIZI SOSYAL MEDYADA TANITIN Technoface Mobil Yazılım Çözümleri

mobisocial

Mobil uygulamanızı hazırladınız, pazara sunacaksınız ve binlerce kişiye ulaşıp başarılı olmak istiyorsunuz. Peki bunun için ne yapmalısınız? Bu yazımızda sosyal medyayı kullanmanızın gerekliliğinden ve stratejilerinden bahsedeceğiz.

Günümüz insanlarının sosyal ağlarda çok fazla vakit geçirdiği gerçeği var. Ve sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor.

Uygulamanızı sosyal medyada tanıtmadan önce hedef kitlenizi doğru belirlemelisiniz. “Hangi mecrada hangi kullanıcılara nasıl hitap edeceğiz? “sorusunu cevaplandırmak gerekiyor. Uygulamanızın sosyal medya hesaplarında yapacağınız paylaşımların sosyal medya diline uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanıcıların, duygulara hitap eden, eğlenceli ve bilgi sağlayıcı paylaşımlardan hoşlandığını ve bunun da hızlı bir şekilde yayılabileceğini unutmayın. Dikkat edilmesi gereken bir husus da içeriklerinizin hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre belirlenmesidir.

İçeriklerinizi hazırlarken her mecra için farklı işler çıkarmalısınız. Her mecranın farklı reklam ve paylaşım modelleri var. Örneğin, uygulamanızla ilgili bir video hazırlamak istiyorsunuz. Twitter için 30 saniye, Vine için 6 saniye, Instagram için 15 saniye süreli özel videolar hazırlayabilmelisiniz.

Mobil uygulamanızı en hızlı tanıtabileceğiniz ve binlerce kullanıcıya ulaşabileceğiniz mecra Facebook’tur. Uygun bütçelerle ve çeşitli reklam modelleriyle Facebook’u her zaman kullanmalısınız.

Twitter’da birkaç püf noktasıyla hem uygulamanızı tanıtabilir hem de etkileşim alıp kısa sürede takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Burada Trend Topic’te yer alan hashtag’lerin içinde yer alabilirsiniz. Mobil uygulamanızla bağdaşabilecek hashtag’leri kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Uygulamanızın içeriğine göre Google+, Youtube, Pinterest ve Instagram’ı da kullanmayı unutmayın.

Belirtmek istediğimiz son bir konu da uygulamanızı sosyal medyada tanıtırken kullanıcılarla iletişime geçmelisiniz. Gelen yorumlara anlık cevaplar vermeli ve çözümler üretmelisiniz.

Kullanıcılara sizi keşfetmeleri için fırsatlar verin 🙂

Mobil uygulamanızın indirilmesini artırabilecek 3 mecra