MOBİL UYGULAMANIZ İÇİN SOSYAL MEDYA REKLAMLARI Technoface Mobil Yazılım Çözümleri

mobiluser

Sosyal medyayı efektif bir şekilde kullanarak mobil uygulamanızın download sayılarını arttırabilirsiniz. Bir önceki yazımızda sosyal medyada mobil uygulamanızı tanıtmanız için genel bir bilgi vermiştik.  Bu yazımızda kullanabileceğiniz en etkili mecralar olan Facebook, Twitter ve Instagram’daki reklam modellerini biraz daha detaylı anlatacağız. Daha fazla kitleye ulaşmak, uygulama hakkında olumlu/olumsuz yorumları görmek için bu üç mecradan size uygun olanı kullanmalısınız.

Dünya genelinde 1.5 milyon işletme, mobil reklamcılık için bütçe arıyor ve
mobil reklamlarının %18.4’ü Facebook’a ayrılıyor.
Facebook reklam gelirinin % 62’si de mobil reklamlardan elde ediliyor.
(Bilgiler sosyalmedya.co‘dan alınmıştır)

Facebook’ta, uygun bütçelerle ve çeşitli reklam modellerini kullanarak uygulamanızı tanıtabilirsiniz. Stratejinizi yapıp planınızı belirledikten sonra uygulamanız için kullanabileceğiniz iki ana reklam modeli var. Biri “Uygulama Yüklemeleri”, diğeri de “Uygulama Etkileşimleri” modelidir. Facebook’ta reklam oluştururken bu iki ifadeyi göreceksiniz. Bu reklam modellerini kullanarak uygulamanızın indirme sayısını yükseltebilir ve etkileşim almasını sağlayabilirsiniz.

face2

face1

Mobil uygulamanızın tanıtımında başarı alabileceğiniz mecralardan biri de Twitter’dır. Twitter reklamları, rezervasyon yöntemi ile ilerlemektedir. Mobil uygulamanızı Twitter’da tanıtırken biraz yüksek bütçeleri gözden çıkarmanız gerekebilir. Fakat sonucunda uygulamanız için başarı sağlayabilirsiniz.

twitter_app_install

Uygulamanızın indirilmesini arttırabilecek üçüncü mecra da yakın zamanda tıklanabilir sponsorlu reklam ağını Türkiye’ye açan Instagram’dır. Tıklanabilir özelliği olması markalar için bulunmaz bir fırsat olacak. Instagram’da reklam verirken hedef kitlenizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Instagram reklamları konusunda https://business.instagram.com‘dan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

wersm-instagram-ads-new-action-button

Twitter ve Instagram’da verilen başarılı bir reklam örneği;
http://info.localytics.com/blog/instagram-ads-for-app-installs